Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Služby obce > O obci > Místní části obce > Podlesí > Aktuality

Podlesí aktuality

27. 6.

Tak jsme na společné brigádě včera upravili okolí zvoničky, celou akci jsem týden chystal (plánek, obrubníky, desky, kůly, nářadí..). Nakonec jsme se sešli v dobré sestavě. Vykopal se kufr (Pavel, Eva, Dáša, Ing. Tomáš Kapler, který přišel jak na zavolanou, aniž by věděl, že jsme na dnes domluveni), usadily obrubníky (Bořek), zatloukly kůly (já a Karel - pěkně se u toho zpotilPopis: :-)), Alenka se postarala o natření kůlů lazurou. Navozil jsem makadam a pak kačírek, které jsme společnými silami srovnali. Marcelka ještě v pátek provedla drobné úpravy (včera byla v práci). U zvoničky je i pamětní deska, kde jsou uvedeni dárci, kteří přispěli na zvoničku tj. ti, kteří uvedli v příspěvku přímo zvonička, nebo přispěli do spolku větší částkou, kterou jsme mohli na výstavbu zvoničky použít.

Děkuji všem za spolupráci, podle fotky, kterou udělal Jirka Marek jr., je vidět, že se nám to podařilo, vypadá to fakt hodně dobře!

foto.png

8. 7.

1. Odra Fic (spolupracujeme už cca 13 let) brigádnicky nakácel modřínovou tyčovinu, naměřil jsem ji a nakrátil na míru

2. Tomáš Sitař (od Péťi Tomečkové) ji odkornil

3. Ondra ji odvezl na zpevněnou plochu u hájenky na vysušení

4. Franta Maňásek přispěl pěkným sponzorským darem do rozpočtu Spolku

5. Pracuji na tom, aby na www obce v sekci Podlesí byly k dispozici všechny potřebné údaje o Podlesí a Spolku

Všem moc děkujeme a aspoň, jako malou satisfakci, jsem jim dal klíčenku + 2 klíčenky Burešovým, jako poděkování za botanickou vycházku.

Co nás čeká:

1. nátěr tyčoviny gumoasfaltem

2. musíme počkat na šindele od Radka - budou-li použitelné

3. postavíme "pilotní" zastřešení - Jirkova alej

4. připravuji/uvažuji o procházce Podlesím, spojenou  s vykládáním o nedávné i dávnější historii, současnosti (je zde dost "nových tváří" které o to mají zájem) - dejte návrhy

5. potřebuji do kroniky staré foto domů - zkuste pohledat a půjčit či naskenovat a poslat

6. Alenka - Spolek musí vést řádnou daňovou evidenci (jednoduché účto)  a dále jsme povinni do konce roku zveřejnit výsledky hospodaření za minulý rok - vzor ke stažení