Od společného setkání s obyvateli Polské Cerekwe uběhly víc jak 3 měsíce a opět připravujeme další setkání. Tentokrát půjde opět o soutěže, ale ne rodin jako celku, ale družstev z obou obcí. Každé družstvo bude mít 10 členů. Celkem bude 8 různých soutěží, kterých se mohou zúčastnit děti i dospělí. Ti se utkají v některé disciplině a pro tu další se mohou někteří členové vyměnit nebo zůstat.

Sportovní zápolení bude probíhat u přístavby Mateřské školy sobotu 5.10. od 11 hodin

a bude spojeno s tradiční akcí Světelské pohody v tomto datu, a to Vesnickou zabíjačkou. Tentokrát ale nepůjde o pravou zabíjačku, maso a výrobky nám dodají místní jatka. My budeme vařit ve dvou kotlích polévku a „maso z kotla“, připravíme „zabíjačkový talíř (pečené maso, brambory a zelí), vyškvaříme sádlo a škvarky a nebude chybět „něco sladkého – doma pečeného“, vařonka a jiné nezbytné nápoje. Na uvítanou dostanou účastníci chleba s mozečkem.

Zpátky k soutěžím. Tentokrát se mohou zúčastnit opět celé rodiny, ale i jednotlivci a nemusí každý soutěžit v osmi disciplinách, ale jenom v několika, třeba i v jedné. Každý účastník dostane na památku malý upomínkový předmět a dobrý pocit z pěkně prožitého dne. Zveme proto k hojné účasti, protože i hodně diváků a povzbuzování přispěje k dobrému zážitku z tohoto dne.

Zapsala:   L.Štýbnarová

logo