se uskutečnilo v sobotu 5.10. dopoledne. Počasí nás nezklamalo, sluníčko svítilo, ale byl silný vítr, navíc dost nepříjemně studený. Obyvatelé Polské Cerekwe jsou už naučeni, že se k nám musí daleko víc obléci, takže to nebyla velká překážka.

Po úvodním přivítání s návštěvníky a seznámení s průběhem soutěží se 10 českých a 10 polských závodníků připravilo na start. Nejmladší soutěžící měla 7 roků, nejstarší pak 72. Oba týmy měly ještě dalších 6 náhradníků, kteří se postupně prostřídávali, ostatní mohutně fandili svému týmu. Nálada byla skvělá, všichni se snažili vydat ze všech svých fyzických sil. Celkem se soutěžilo v 8 disciplinách, štěstí se přiklánělo dost pravidelně na obě strany, někdy si zasoutěžil i vítr, ale na dobré náladě to nebylo znát. S organizací soutěží pomáhali i dobrovolní hasiči, za což jim tímto děkuji. Nakonec vyhrálo polské družstvo poměrem 9:8.

Mezitím nám řezník Tonda Dudešek se spoustou mužských pomocníků připravili maso z kotla, ženské pomocnice pak nachystaly pečené maso, zelí a brambory, takže si každý mohl vybrat oběd podle své chuti. K jídlu, k tanci i poslechu hrála živá hudba, byl čas si popovídat, zavzpomínat i připravit se na další setkání.

Perlička: Jedna stařenka z Polske Cerekwe nám řekla, že je poprvé za hranicemi Polska, nikdy v cizině nebyla a je šťastná, že se k nám mohla podívat. To pak má člověk dobrý pocit, že má smysl tato setkání pořádat.

Z akce jsme pořídili víc než 100 fotografií, na kterých je zachycený průběh soutěží. Kdo má zájem, najdete je na adrese http://svpohoda.rajce.idnes.cz/ .

Zapsala: L.Štýbnarová

logo

„Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF"
„Překračujeme hranice"