Říká se: „Konec dobrý, všechno dobré“. U nás toto přísloví platilo na 100%. Masopustní průvod a zábava byly skutečně vyvrcholením projektu.  Hosté z partnerské obce Polská Cerekiew se ochotně oblékli do některých našich kostýmů a dost si to užívali. Šli jsme nově druhou částí vesnice, kde nás překvapilo nečekané množství rodin: Sekaninovi, Klímovi, Haplovi, Ciemalovi, Komárkovi, Babišovi, Zapalačovi, Prikrylovi, Beránkovi, Spirutovi, Gondekovi, Zelení, Vavákovi, Širanovi, Patakiovi, pánové Podlucký a Duben, Gurečtí, Szukalští, Ogurčákovi a Vojtíškovi. Všechno jejich občerstvení bylo výborné, k průvodu se přidávalo stále více lidí, takže v závěru nás bylo kolem stovky. Bezchybně nás doprovázeli místní hasiči, takže bezpečnost byla zajištěna.

Všem jmenovaným i bezejmenným účastníků děkujeme.

            Trochu obavu jsme měli z pořádání maškarní zábavy. Ale ta byla také skvělá. Přišlo dost lidí, asi 40 masek, také všichni Poláci si přivezli své masky. Porota, která vybírala nejlepší masky, nakonec rozdala dárkové balíčky jednotlivcům i skupinovým maskám, i když neměla lehké rozhodování. Vyhrála skupina „Lidožrouti“, ale dík a uznání patří všem maskám.

            Abychom si uchovali a připomínali zážitky, nechali jsme z peněz projektu vyrobit i krásné velké fotografie, které jsme vystavili od 15. března na výstavbě v přístavbě MŠ a také je zavezeme do Polska na výstavu. Budeme je dále vystavovat na chodbách Obce i přístavby MŠ i při dalším setkávání s obyvateli z Polske Cerekwie.

Fotografie najdete také na adrese http://svpohoda.rajce.idnes.cz/ .

Zapsala: Libuše Štýbnarová

logo
„Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF“
„Překračujeme hranice“