se nazývá mikroprojekt, který obec podala u Euroregionu Praděd. V rámci tohoto projektu se budeme setkávat s přáteli z Polske Cerekwe během roku na čtyřech akcích. Ta první se uskutečnila v sobotu 18. května a měla název Kulinářský workshop. Obsahem bylo naučit Poláky vařit naše typická česká jídla a dát jim je také ochutnat. K tomu jsme připravili „kuchařku“ – recepty těchto jídel, aby si je mohli doma opět uvařit. Vše proběhlo tak, jak jsme si naplánovali. K našim deseti kuchařkám se přidalo dalších deset kuchařů a kuchařek z Polska a jídla, která připravili, byla opravdu skvělá. Však se také ochutnávání výrobků zhostili Poláci a soutěžící rodiny, pro které byla jídla určená tak, že se za chvilku po jídle jenom zaprášilo.
Součástí akce byla také soutěž družstev – rodin, kterých se sešlo celkem 12. Tato družstva skládala puzzle s různými obrázky, řešila pentomino a hlavolamy a předvedla svou šikovnost v házení balonů na koš, házení kroužků na stojánky apod. První místo obsadila rodina Svobodových, ale šikovní a oceněni byli všichni.
V červnu nás čeká další setkání, tentokrát v přírodě. Opět budou soutěžit rodiny po naučné stezce od rybníka v Andělské Hoře na Anaberk, kde bude opékání špekáčků. Společně pak sejdeme zpátky k rybníku, kde bude vyhodnocení soutěže (nebude se měřit čas, družstva budou po cestě odpovídat na testové otázky ze všech možných oborů s nápovědami ve formě obrázků). Zveme k účasti i další rodiny, které se mohou na obci přihlásit do středy 12. června.

Se všemi se pak sejdeme v sobotu 15. června v 10 hodin na hrázi rybníka v Andělské Hoře. Další informace najdete také na vyvěšených plakátech.

 

                                                                                  Zapsala: L.Štýbnarová

 logo

„Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF“
„Překračujeme hranice“